x 
Pusty koszyk

Artykuły

Dlaczego?


Dlaczego nie być całe życie zdrowym? Niemożliwe?
 


Dlaczego nie być całe życie zdrowym? Niemożliwe?
 
 
Można przypuszczać, że w dzisiejszych czasach, gdy jakość produktów spożywczych pozostawia wiele do życzenia, płody rolne nie mają już tej samej wartości odżywczej co jeszcze 10 lat temu, woda i powietrze są zanieczyszczone, żyjemy w ciągłym stresie... jest to rzeczywiście niemożliwe. Wierzę jednak, że każdy może wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie we własne ręce. Potrzebna jest do tego szczera chęć przejścia przez życie zdrowym, trochę – wcale nie tajemnej – wiedzy, którą oczywiście trzeba wprowadzić w życie i trochę wysiłku, również fizycznego.
 
Źródeł tej wiedzy – sprawdzonej przez setki a nawet tysiące lat – jest wiele, trzeba tylko z nich czerpać, a efekty naprawdę mogą być zadziwiające i często sprzeczne z tym co twierdzi konwencjonalna medycyna, która ma trochę ponad 100 lat, a więc jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy.
 
Wierzę, że ta wiedza może komuś zaoszczędzić utraty niezależności, cierpienia związanego z chorobą i nawet jeśli to będzie zaledwie parę osób, które uwierzą – a tak naprawdę to raczej kwestia wiedzy a nie wiary – będę pisać o tym, że naprawdę warto być odpowiedzialnym za własne zdrowie, za zdrowie swoich dzieci i najbliższych, których przecież kochamy i bardzo cierpimy, kiedy tracą zdrowie a my nie wiemy jak można im pomóc. Przede wszystkim należy zacząć od profilaktyki i mam na myśli konkretne działania, które mogą uchronić nas przed chorobami, a nie wykonanie tzw. badań profilaktycznych, które same z siebie nic nie wnoszą, a mogą jedynie sprawdzić czy działania profilaktyczne jakie stosujemy przynoszą pożądany efekt.
 
Niby wszyscy wiemy jak ważne jest dla nas zdrowie, ale nie dbamy o nie wcale dopóty dopóki nasz organizm nie zaczyna wysyłać nam sygnałów alarmowych, że coś jest nie tak. Te sygnały – często subtelne – są przez nas ignorowane lub nawet zagłuszane – bo od czego końcu mamy niezliczoną ilość tabletek... to błąd, który można przypłacić życiem. Wierzę, że warto poznać swój organizm, warto go słuchać i traktować z miłością, zaspokajać jego potrzeby w trzech wymiarach: cielesnym, umysłowym i duchowym, bo człowiek to CUD: Ciało Umysł Duch wszystkie nierozerwalnie ze sobą związane i będące w ciągłej interakcji. Dbajcie o siebie sami.
 
Na koniec cytat bardzo mądrego człowieka.
dalajlamaDalaj Lama zapytany o to co dziwi go najbardziej odpowiedział: "Człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera,tak na prawdę nie żyjąc."

 

O nas ...

katarzynaczarnomskaKatarzyna Czarnomska jest fundatorem i redaktorem naczelnym serwisu. Urodziła się w 1974 roku. Jest absolwentką Akademi Kozminskiego w Warszawie. Wychowuje dwójke dzieci. Od wielu lat poświęca się tematyce zdrowia, zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia i dietetyki w życiu naszej rodziny.

Kontakt ...

ul. Przyszłość 53c
05-126 Stanisławów Pierwszy
POLSKA
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
+48 695 832 433